Podział majątku po śmierci rodziców, dziadków to często bolesne i emocjonalnie obciążające doświadczenie. Jest jednak niezbędne, aby można było rozdzielić masę spadkową między osoby wskazane w sądowym postanowieniu o stwierdzeniu nabycia spadku. Podział majątku po śmierci rodziców może zostać dokonany na kilka sposobów – w postępowaniu sądowym, przed notariuszem, a niekiedy także w formie umowy zawartej przez spadkobierców.
Do podziału majątku po śmierci rodziców stosuje się zasady analogiczne jak przy zniesieniu współwłasności, co oznacza, że sąd może zobowiązać poszczególne osoby do spłat lub dopłat tak, aby wyrównać poszczególne udziały spadkowe.
Zakres usług
Co mnie wyróżnia?
Osoby, które wnoszą o podział majątku po śmierci rodziców, często oczekują kompleksowej pomocy, która obejmie znacznie więcej niż tylko udzielenie porady prawnej. Dlatego zajmuję się również sporządzaniem odpowiednich pism procesowych oraz staję przed sądem powszechnym reprezentując interesy swoich klientów.
Ustalenie składników majątku po zmarłym oraz znalezienie optymalnego sposobu na podział majątku po śmierci rodziców to czasochłonna i skomplikowana praca, która wymaga zaangażowania i dokładności na każdym kroku, ale także empatii i umiejętności negocjacji. Właśnie to oferuję swoim klientom.
Podział majątku po śmierci rodziców to wyzwanie, które wśród spadkobierców budzi wiele emocji i nierzadko prowadzi do konfliktów i wzajemnych pretensji. Prowadząc negocjacje, zawsze staram się uwzględnić sytuację wszystkich spadkobierców tak, aby sprawa potoczyła się szybko, ale dbam o to, żeby orzeczenie odpowiadało oczekiwaniom reprezentowanych osób.
Skontaktuj się ze mną, zapewniam rzetelną i uczciwą obsługę.